AKCJA „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”

Uczniowie klas  I, II i III pod opieką swoich wychowawczyń: p. Małgorzaty Celoch , p. Jadwigi Michalak i p. Danuty Michalczuk, biorą udział w II już edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Program ma za zadanie  inspirować  dzieci do codziennego czytania i budzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. W ramach akcji dzieci otrzymały materiały motywujące do codziennego czytania w postaci małych albumów i naklejek. W czasie trwania programu za każde codzienne, głośne czytanie w domu, potwierdzone przez rodziców czy opiekunów, naklejali w albumie naklejkę.

        W ramach programu nauczyciele wraz z uczniami stworzyli również dekoracje klas zawierającą Magiczne Drzewo Słodziaków, zrobione z materiałów nadających się do recyclingu.

W dniu 27 września 2019 r. odbył się w szkole Dzień Głośnego Czytania, podczas którego dzieci z  klasy III czytały młodszym kolegom i koleżankom otrzymaną książkę „Gang Słodziaków”.

W  dniu 25 października uczniowie klas młodszych spotkali się na placu szkolnym, gdzie  każda klasa zasadziła po 1 drzewku. Mamy nadzieję, że drzewka posadzone przez uczniów z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przyjmą się, będą pięknie rosły i staną się  pamiątką tego wydarzenia.

Od 27.09 do 15.11.2019 r. wychowawcy klas mają wysłać relację z Dnia Głośnego Czytania oraz zdjęcia dekoracji stworzonej przez uczniów klasy lub posadzonego drzewka. Działania będą oceniane w ogólnopolskim konkursie. Życzymy powodzenia!!!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *