Krecik poznaje Polskę

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego 0B pod opieką pani Katarzyny Filip biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Krecik poznaje Polskę”. Celem projektu jest rozwijanie postaw patriotycznych, przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu  z którego pochodzą, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, jego dorobku kulturowego, a także rozbudzenie zainteresowania innymi miejscami w Polsce. W projekcie bierze udział 300 przedszkoli z całej Polski. Krecik jest podróżnikiem, który z inicjatywy Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Krecika w Częstochowie, od kilku miesięcy wędruje po kraju. Wyposażony w własny bagaż we wrześniu wyruszył w pełną przygód wyprawę podczas, której odwiedza różne regiony Polski. W każdym z odwiedzanych miejsc wzbogaca swoją wiedzę na temat regionu przedszkolaków, które go do siebie zaprosiły. Udział w projekcie  umożliwia przedszkolakom zdobywanie nowych doświadczeń, rozwija zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny, promuje placówki, miejscowości oraz regiony, w których funkcjonują, a przede wszystkim pozwala na nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami.

W dniach 26. 03. 2018 r. do 29. 03. 2018 r. gościliśmy maskotkę Krecika. Przedszkolaki powitały podróżnika bardzo ciepło i serdecznie. Najpierw oglądały pamiątki z podróży Krecika po Polsce m.in. produkty regionalne, kubki okolicznościowe, mapki, gazetki z miejsc, które Krecik odwiedził. Później był czas na wesołe zabawy z Krecikiem, poznawanie jego filmowych przygód, kolorowanie obrazków, których jest bohaterem. Krecik uczestniczył razem z nami w zajęciach, przygotowywał się do świąt Wielkanocnych a także zaszczycił nas swoją obecnością w czasie akademii.

W ramach projektu w czwartek 29.03. przedszkolaki wraz z Krecikiem wybrały się z wizytą do Urzędu Gminy Stanin. Na miejscu na przedszkolaków czekał wójt Krzysztof Kazana, który przywitał grupę bardzo serdecznie, opowiedział dzieciom kim jest, co robi, a także oprowadził dzieci po urzędzie.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań gospodarza, miały także  możliwość zadawania pytań, na które pan wójt chętnie udzielał odpowiedzi. W czasie zwiedzania gabinetu pana wójta pojawili się ochotnicy, którzy wspólnie z Krecikiem testowali fotel włodarza gminy.

Podczas spotkania pan wójt dowiedział się na czym polega projekt i „poznał” Krecika osobiście. Dzieci otrzymały słodki upominek, a Krecik do swojego bagażu dostał pakiet z materiałami informacyjno-reklamowymi o gminie, który wypełni walizkę, a następnie posłuży do przygotowania wystawy zgromadzonych podczas podróży pamiątek.

Przedszkolaki zwiedzając Urząd Gminy spotkały się także z Radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego panem Markiem Kopciem.

Kolejnym miejscem do którego przedszkolaki zabrały zacnego gościa było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, która bardzo im się podobała.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji projektu.