Masaj pochodzący z Tanzanii w naszej szkole
15 maja naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – Masaj pochodzący z Tanzanii.
Podczas spotkania opowiedział dzieciom o swoim kraju, codziennym życiu oraz kulturze Masajów. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali ciekawostek o Afryce i zadawali wiele pytań. Nie zabrakło również wspólnej zabawy – nasz gość grał z dziećmi w piłkę
, a także z uśmiechem przejechał się na polskiej hulajnodze. Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości i było niezwykle ciekawym doświadczeniem.
W naszej szkole odbyła się także akcja charytatywna wspierająca budowę studni w miejscowości, z której pochodzi nasz gość. Dochód ze sprzedaży rękodzieła i biżuterii wykonanej przez Masajki zostanie przeznaczony właśnie na ten cel.
To było piękne spotkanie pełne uśmiechu, życzliwości i poznawania innych kultur.











