Akcja MEN „Szkoła pamięta”

W ramach Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, która w szczególny sposób chce uczcić pamięć o bohaterach zapisanych w lokalnej historii, nasza szkoła prowadzi zbiórkę kwiatów, zniczy, wkładów. Będą one wykorzystane do udekorowania, jak co roku, pomnika żołnierzy AK na Borowinie. Zbiórkę prowadzi Samorząd Uczniowski. W przyszłym tygodniu pomnik żołnierzy AK na Borowinie zostanie uporządkowany i ozdobiony. Uczniowie naszej szkoły odwiedzą również cmentarz wojenny w Woli Gułowskiej. Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się do zbiórki. Mamy nadzieję, że działania te uwrażliwią młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, a w szególności zasłużonych dla historii naszego regionu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *