Sukcesy naszych wokalistek w Konkursie Piosenki
W dniu 22 maja w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wojcieszkowie odbyło się VI Regionalne Spotkanie Miłośników Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę w tym wielkim wydarzeniu reprezentowały dwie uczennice Magdalena Peryt z klasy V oraz Lena Łukasik z klasy VIII występując w konkursie piosenki „Tę piosenkę dedykuję Sienkiewiczowi” najwybitniejszemu polskiemu pisarzowi pochodzącemu z Ziemi Łukowskiej.
Laureatką konkursu została Magdalena Peryt zdobywając II miejsce za piękne wykonanie utworu ‘’Piosenka w hołdzie Sienkiewiczowi”, której występ wokalny spotkał się z ogromnym uznaniem jury konkursowego. Duży sukces wokalny odniosła również Lena Łukasik, która otrzymała wyróżnienie za wyśpiewanie piosenki ‘’Dumka na dwa serca”. Konkurencja była bardzo duża, obie uczennice godnie zaprezentowały naszą szkołę pokazując swoje talenty i uzdolnienia muzyczne oraz artystyczne wcielając się w postaci bohaterów twórczości H. Sienkiewicza.
Do konkursu uczennice przygotowała pani Hanna Jamborska.


Tekst: H. Jamborska




