Warsztaty w ramach kampanii „Nie hejtuję – motywuję”
19 maja 2026 r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty w ramach kampanii „Nie hejtuję – motywuję”. 💙
Naszą szkołę odwiedziła Pani Ilona Adamska, która podczas dwóch spotkań rozmawiała z uczniami klas 4–8 o tym, jak wielką moc mają słowa. W warsztatach udział wzięło blisko 100 uczniów. 👏😊
Podczas spotkań poruszono bardzo ważne tematy:
✅ odpowiedzialności za słowa i treści publikowane w Internecie,
✅ konsekwencji prawnych i zdrowotnych hejtu,
✅ wpływu przemocy słownej na psychikę młodych ludzi,
✅ odwagi reagowania i proszenia o pomoc, gdy ktoś doświadcza hejtu.
Wierzymy, że edukacja, rozmowa i wzajemny szacunek są najlepszą drogą do budowania świata pełnego empatii i życzliwości. ❤️
Nasza szkoła otrzymała od Fundacji „W zgodzie ze sobą” Ilony Adamskiej:
🎁 voucher na wycieczkę szkolną do JuraParku,
📚 dwie książki edukacyjne dotyczące radzenia sobie z hejtem,
🏅 certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.
Serdecznie dziękujemy za inspirujące spotkanie, cenne rozmowy oraz ważną lekcję empatii i odpowiedzialności. 💙
To wyjątkowe wydarzenie mogło odbyć się dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie. 🤝





